Головна 29 червня у м.Долина відбудеться конференція «Регіональні проблеми видобувної галузі та впровадження Ініціативи прозорості видобувних галузей (ІПВГ)»

29 червня у м.Долина відбудеться конференція «Регіональні проблеми видобувної галузі та впровадження Ініціативи прозорості видобувних галузей (ІПВГ)»

з z.lyubomyr

UA_Ukrainian_logouaeitiifntuog

 

 

 

У понеділок 29 червня 2016 року на базі Долинської районної державної адміністрації відбудеться конференція «Регіональні проблеми видобувної галузі та впровадження ініціативи ІПВГ», що організовується спільно з ГО «Бюро розвитку, інyовацій та технологій». Конференція організовується з метою детального представлення ІПВГ та обговорення її значення для регіону. Планується презентація ананлізу сектору видобутку природних ресурсів регіону, підготовлений експертами ГО «БРІТ», обговорення негативних факторів видобувної діяльності у регіоні та соціальної відповідальності видобувних компаній.

На сьогоднішній день ринок видобутку в Україні – порівняно з іншими державами світу – є закритим та непрозорим, з обмеженою конкуренцією, а отже незрозумілим для іноземного інвестора та для компаній, які прагнуть увійти на український ринок. Перший український звіт з ІПВГ за 2013 рік було представлено 7-8 грудня 2015 року в Києві. Завдяки цьому кожен має можливість дізнатись про основні родовища нафти і газу України, власників ліцензій, обсяги видобутку, платежі компаній до бюджетів всіх рівнів. Перший звіт ІПВГ України, що лише підтвердив важливість врегулювання питання розкриття інформації на законодавчому рівні, бо інформацію було надано лише 32,5% видобувних підприємств. Попри те, що ці компанії відповідали за понад 85% нафтогазового видобутку, надана інформацію була надто узагальненою, без деталізації на рівні субʼєктів. Прийняття законопроекту “Про розкриття інформації у видобувних галузях” зробить обов’язковим подання такої звітності для усіх великих компаній, що займаються видобуванням корисних копалин загальнодержавного значення (тобто усіх, крім піску, щебню та деяких будматеріалів).

ПРОГРАМА

11.00-11.15            Відкриття, вітальні виступи

11.15-11.35            Вступна презентація першого українського звіту ІПВГ за 2013 рік (проф. Карпаш М.О.)

11.35-11.55            Аналіз функціонування видобувної галузі регіону (доц. Рибіцький І.В.)

11.55-12.15            Обговорення позитивних та негативних чинників видобувної діяльності у регіоні та соціальної відповідальності видобувних компаній

12.15-12.45            Досвід впровадження енергоефективних заходів в побуті, громадському секторі та промисловості    (доц. Яворський А.В.)

12.45-13.15            Перерва на каву

Місце проведення:  Долинська районна рада (зал засідань)

 

Довідково: Ініціатива прозорості видобувних галузей (Extractive Industries Transparency Initiative, EITI) – це міжнародний антикорупційний стандарт забезпечення прозорості у видобувних галузях, який запроваджують 49 країн. Суть ІПВГ полягає в тому, що компанії оприлюднюють інформацію про те, скільки вони сплачують урядові за видобуток корисних копалин, включаючи податки, мита, роялті, спеціальні і адміністративні платежі (плата за ліцензії, дозволи тощо), а державні органи оприлюднюють інформацію про те, скільки грошей отримують від компаній. Ця інформація збирається, обробляється і верифікується Незалежним Адміністратором. Звіт остаточно затверджує Багатостороння група зацікавлених осіб, сформована на національному рівні з представників уряду, компаній та громадськості, а відповідність стандарту перевіряє Міжнародний секретаріат EITI. Наміри України у боротьбі зі зловживаннями у видобувних галузях через імплементацію стандарту ІПВГ отримали широку підтримку стратегічних партнерів, стали позитивним сигналом для інвесторів та світової спільноти. Імплементація ІПВГ наразі закріплена в Коаліційній угоді, планах дій з реалізації Партнерства “Відкритий уряд”, домовленостях щодо отримання макрофінансової допомоги від МВФ, ЄС і Світового банку.

Конференція відбудеться в залі засідань Долинської районної ради,  за адресою вул. Незалежності, 5, м. Долина.

Контактна особа: Максим Олегович Карпаш, проф., докт.техн.наук, директор Науково-дослідного інституту нафтогазової енергетики і екології, Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, тел. +380(3422)42002, факс. +380(3422)40089, моб. +380673420128.

IBSED_logo     BRIT_logo

Залишити коментар