Головна Norway-Ukraine

Norway-Ukraine

з z.lyubomyr

Ціль проєкту: ефективне впровадження моделі професійної і соціальної адаптації військовослужбовців, ветеранів та членів їхніх сімей, розроблену в проєкті у період 2015-2019 років,  в державну систему України.

 

Проєкт «Норвегія – Україна. Професійна адаптація. Інтеграція в державну систему» (NUPASS) сприяє досягненню цілі Програми діяльності Кабінету Міністрів України (п.5.1), схваленої Постановою Верховної Ради України від 4 жовтня 2019 року №188-IX,  яка передбачає повернення військовослужбовців та ветеранів війни до повноцінного цивільного життя.     

Проєкт виконується згідно Методичних рекомендацій щодо створення та діяльності Ветеранських просторів, затверджених Наказом Міністерства у справах ветеранів № 8 від 13 січня 2020 року.

 

Завдання проєкту:

 

1.      Підвищення ступеня соціальної і професійної адаптації військовослужбовців, звільнених у запас, ветеранів та членів їхніх сімей до умов цивільного життя.

 

2.      Розробка і застосування на практиці стійкої моделі соціальної та професійної адаптації військовослужбовців, учасників бойових дій та членів їхніх сімей, що включає основні складові:

– професійну перепідготовку на короткострокових курсах за спеціальностями, затребуваним на ринку праці;

– психологічну адаптацію;

– правову адаптацію;

– сприяння в працевлаштуванні та створення власного (сімейного) бізнесу.

 

3.      Надання методичної та консультативної  допомоги керівникам громадських організацій, регіональним представникам Міністерства у справах ветеранів, місцевим органам влади в ефективному впровадженні проєкту «Норвегія-Україна» в державну систему соціальної та професійної адаптації військовослужбовців, ветеранів та членів їхніх сімей.

 

4.      Поширення досвіду виконання проєкту і його впровадження в державну систему адаптації військовослужбовців, ветеранів та членів їхніх сімей по всій території України.

 

5.      Залучення додаткового фінансування проєкту з інших джерел: державного та місцевого бюджетів, міжнародних донорів і бізнесу.

6.       Організація соціального аудиту та моніторингу проєкту з метою оцінки ступеня його впливу на рішення державної проблеми і вдосконалення розробленої моделі професійної та соціальної адаптації.