Головна Інформаційний день ІПВГ для громади с. Битків

Інформаційний день ІПВГ для громади с. Битків

з z.lyubomyr

10 жовтня 2017р., експертами ГО “БРІТ” було проведено інформаційний день ІПВГ для громади села Битків, Надвірнянського району, Івано-Франківської області. Експерти ГО “БРІТ” зустрілись із депутатами Битківської селищної ради та місцевими активістами. Метою проведення заходу було:

  • Інформування населення про ініціативу прозорості видобувних галузей в Україні;
  • Короткий огляд звітів ІПВГ, та практичні поради, як користуватись матеріалами звітів ІПВГ України;
  • Можливості громади після отримання частки рентних платежів (Закон 3038, короткий огляд);
  • Конструктивний діалог між громадою та місцевою владою щодо відкритості та планування використання коштів;
  • Оголошення про проведення конкурсу проектів використання коштів від рентних платежів.

Під час зустрічі, експерти презентували присутнім доповіді по вище згаданих темах. Битків – одне з промислових містечок Надвірнянщини, на землях якого розташоване Битків-Бабченське родовище. І як вже заведено у прикарпатських селах, де є нафтові та газові свердловини, брудна вода та розбиті дороги – це звичне явище, і найбільша біда для громади. Тому, основним завданням експертів було донести до громадськості інформацію про можливості якими вони зможуть скористатися з початку 2018 року. За час проведення заходу місцеві депутати та  активісти брали активну участь в обговореннях та дискусіях.

Активісти з цікавістю поставились до оголошеного ГО “БРІТ” конкурсу на кращий проект використання коштів від рентних платежів проектів. Адже саме, ретельно розроблені проекти по використанню коштів та контроль за ними, на думку громади, дозволить підвищити рівень життя населення, що проживає у видобувних регіонах та допоможе  громаді брати участь у плануванні використання коштів місцевих бюджетів.

 

Захід проведено експертами ГО “Бюро розвитку інновацій та технологій” в рамках виконання проекту «Зміцнення місцевої фінансової ініціативи (ЗМФІ-II) впровадження» у частині надання допомоги в реалізації компоненту «Ініціатива прозорості видобувних галузей (ІПВГ) в Україні» за підтримки Агенції США з міжнародного розвитку (USAID).

Залишити коментар