Головна Інформаційний день ІПВГ для громади с.Ясиновець

Інформаційний день ІПВГ для громади с.Ясиновець

з z.lyubomyr

27-го вересня експертами ГО “БРІТ” було проведено інформаційний день ІПВГ для громади села Ясиновець, Рожнятівського району, Івано-Франківської області. Мета проведення заходу було: – інформування населення про ініціативу прозорості видобувних галузей та як користуватись матеріалами звіту ІПВГ України, видобувний сектор регіону, та можливості отримання частки рентних платежів; – спільний діалог між громадою та місцевою владою щодо відкритості та планування використання коштів; – оголошення про проведення конкурсу проектів використання коштів від рентних платежів.

IMG_20170928_145640768IMG_20170928_150304164

Місцеві активісти розповіли що брудна вода у криницях, розбиті дороги та втрачений потенціал для розвитку. Те, що мало би стати благом, для прикарпатських сіл часто стає «прокляттям». Десятки нафтових і газових свердловин, які розташовані на території с.Ясиновець, приносять для громад чимало проблем. На землях населеного пункту розташоване газонафтове Струтинське родовище, яке розробляє ПАТ «Укрнафта». У селі перекрили дороги, щоб «важковаговики» не добивали дорожнє полотно, яке й так суцільно «встелене» ямами. Підприємство не має укладеного з сільською радою договору про участь у соціально-економічному розвитку села. Проте відшкодовує збитки, нанесені сільгоспугіддям.

Єдина плата, яка надходить до сільського бюджету, — плата за землю, яку у селі «відвойовували» з боєм. Відбулось це тільки в цьому році – внаслідок чого бюджет села збільшився у рази! Якщо торік село мало 120 тис. грн. до бюджету, то цього року бюджет склав 2,7 млн грн.

Відсоток, що село отримає від рентних платежів дозволить громаді відновити місцеві дороги, забезпечити школу належним обладнанням та збудувати сучасну інфраструктуру села. Активісти зацікавились конкурсом проектів, що оголосила ГО “БРІТ”. Саме, ретельно розроблені проекти використання коштів та контроль за ними, на думку громади, збільшить рівень життя та прискорить розвиток українських сіл.

IMG_20170928_145326867IMG_20170928_150227982

Захід проведено експертами ГО “Бюро розвитку інновацій та технологій” в рамках виконання проекту «Зміцнення місцевої фінансової ініціативи (ЗМФІ-II) впровадження» у частині надання допомоги в реалізації компоненту «Ініціатива прозорості видобувних галузей (ІПВГ) в Україні» за підтримки Агенції США з міжнародного розвитку (USAID).

Залишити коментар