Головна ІПВГ: балансових запасів нафти і газового конденсату в Україні вистачить на 336 років

ІПВГ: балансових запасів нафти і газового конденсату в Україні вистачить на 336 років

з z.lyubomyr

За даними другого звіту ІПВГ, балансових запасів природного газу при не зміні споживання достатньо для покриття внутрішнього потреб України протягом 27 років, а ось нафти і газового конденсату – 336 років.

Основні балансові запаси нафти і газового конденсату зосереджені в Полтавській, Сумській, Львівській, та Івано-Франківській областях. Природного газу більше на Полтавщині і Харківщині.

«Значним резервом вуглеводної сировини на Прикарпатті, та й в Україні загалом є залишкові нафта та конденсат на родовищах, які експлуатують десятиліттями. Балансові запаси корисних копалин це ті запаси, що можна видобути застосувавши сучасні технології. Так, у нашому західному регіоні коефіцієнт вилучення нафти із старих родовищ складає трохи більше 16%. При використанні нових технологій цей показник може зрости до 35%», – переконаний експерт проекту ІПВГ Ігор Рибіцький.
Попри все, поточні обсяги видобування вуглеводнів не дозволяють покрити власні потреби України. Частка імпорту природного газу складала майже 50% у 2014 році і 45% у 2015.

Згідно проекту Енергетичної стратегії Міненерговугілля до 2035 року головним завданням галузі є зменшення імпорту природного газу та розвиток власної ресурсної бази. Таке завдання можна виконати за рахунок збільшення обсягів пошуково-розвідувального буріння на нових площадках та експлуатаційного буріння на старих родовищах.

За словами Ігоря Рибіцького, одною із проблем галузі залишається зупинка роботи вітчизняних НПЗ. Саме міжнародна ініціатива прозорості видобувних галузей, яка запрацювала в Україні з 2013 року покликана привернути увагу інвесторів, показати, що нафтогазовий ринок в Україні може працювати прозоро.
Нагадаємо, в Україні триває підготовка третього звіту ІПВГ, у якому оприлюднять дані за минулий рік. Завдяки ініціативі прозорості громадськість має відкритий доступ до важливих даних видобувних компаній: про платежі за кожним родовищем, про кінцевих власників компаній, тексти угод тощо.

Залишити коментар