Головна Анонс: 31 січня відбудеться прес-конференція щодо Ініціативи прозорості у видобувних галузях України (ІПВГ)

Анонс: 31 січня відбудеться прес-конференція щодо Ініціативи прозорості у видобувних галузях України (ІПВГ)

з z.lyubomyr

31 січня, у вівторок, об 11.30 в приміщенні наукового містечка «Нова Енергія» (вул. Карпатська, 15, Наукове містечко «Нова Енергія», ІВК) відбудеться прес-конференція,  на якій анонсуватимуть ІІ звіт Ініціативи прозорості у видобувних галузях України (ІПВГ) за 2014-15 роки.

 

У проекті звіту оприлюднюється інформація про запаси та обсяги видобутку вугілля, нафти та газу, залізних, марганцевих та титанових руд в Україні. Окрім цього, детально описані обсяги експорту та імпорту корисних копалин за період 2014-15 років. У новому звіті будуть подані дані про транспортування нафти і газу, видобуток руди та вугілля.

Також відбудеться нагородження переможців конкурсу журналістських матеріалів про прозорість у видобувних галузях, організованого у рамках проекту «Зміцнення місцевої фінансової ініціативи (ЗМФІ-II) впровадження» у частині надання допомоги в реалізації компоненту «Ініціатива прозорості видобувних галузей (ІПВГ) в Україні» (детальна інформація на сайті ГО «БРІТ» http://gobrit.org.ua/). Кращі роботи будуть відзначені грошовими преміями.

Конкурс оголошений громадською організацією «Бюро розвитку, інновацій та технологій» (ГО «БРІТ») за фінансової підтримки USAID в Україні. Основна мета конкурсу поширення інформації у західному регіоні України про значення ІПВГ для громад та приклади соціальної відповідальності видобувних компаній.

Нагадаємо, завдяки цій міжнародній ініціативі Україна вперше відкрила дані про платежі крупних видобувачів нафти і газу. Відповідно до вимог Стандарту, звіти країн мають публікуватися щороку. Перший звіт в Україні, був оприлюднений за 2013 рік. Місцеві громади та громадськість тепер мають шанс отримати дані про податкові та інші платежі від компаній, а також обсяги видобутку природних ресурсів на їх території, кінцевих власників видобувних компаній. Звіт ІПВГ є у відкритому доступі на сайті ІПВГ та Міненерговугілля України.

Учасники прес-конференції:

Андрій Чубик – експерт Інституту бюджету та соціально-економічних досліджень (м. Київ)

Максим Карпаш – керівник проекту, директор НДІ нафтогазової енергетики та екології, професор ІФНТУНГ (м. Івано-Франківськ)

Ігор Рибіцький – експерт проекту, кандидат технічних наук, доцент ІФНТУНГ (м. Івано-Франківськ.

 

Програма заходу:

  1. Представлення результатів реалізації проекту «Зміцнення місцевої фінансової ініціативи (ЗМФІ-II) впровадження» у частині надання допомоги в реалізації компоненту «Ініціатива прозорості видобувних галузей (ІПВГ) в Україні» від ГО «БРІТ»;
  2. Представлення результатів опрацювання надходжень та платежів місцевих громад Івано-Франківської області;
  3. Нагородження переможців та відзначення учасників конкурсу журналістських матеріалів про прозорість у видобувних галузях:
  4. Запитання та відповіді.

 

Залишити коментар