Головна На Львівщині говорили про майбутнє вугільної галузі

На Львівщині говорили про майбутнє вугільної галузі

з z.lyubomyr

21 вересня 2016 року у місті Червоноград відбувся круглий стіл “Регіональні проблеми видобувної галузі та впровадження Ініціативи прозорості видобувних галузей”, участь в якому взяли представники Департаменту ПЕК та енергоефективності Львівської ОДА, Асоціації “ЕнергоТранспарентність”, депутати міської ради Червонограду, представники вуглевидобувної галузі, зокрема ДП “Львіввугілля”, представники профспілки шахтарів та представники місцевої громади.

Громаді міста Червоноград було представлено стандарт ІПВГ, обговорено проблеми підготовки другого звіту ІПВГ в частині висвітлення діяльності вуглевидобувної галузі України та проблем, пов’язаних з роботою українських шахт на окупованих територіях Донецької та Луганської областей.

Експертами ГО “БРІТ” презентовано аналіз сектору видобутку енергетичних ресурсів Львівського регіону, обговорено співпрацю видобувних компаній з місцевими громадами та перспективи законодавчого регулювання участі видобувних копаній у соціально-економічному розвитку регіону.

Як зауважив технічний директор – перший заступник генерального директора ДП “Львіввугілля” Олег Акімов, незважаючи на складнощі, які нині переживає вуглевидобувна галузь, на кінець вересня шахтарі “Львіввугілля” спромоглися видобути один мільйон тон палива. Він відмітив, що шахтарів нині турбує перспектива приватизації окремих об’єктів вугільної інфраструктури підприємства, нещодавно оголошена урядом України, що може порушити цілісність роботи всієї виробничої системи підприємства та призвести до розвалу галузі в регіоні.

dsc_1868

Як альтернатива порятунку цілісного майнового комплексу ДП “Львівугілля”, в рамках круглого столу була розглянута пропозиція заслуженого енергетика України Анатолія Акімова щодо створення на базі підприємства високотехнологічного комплексу виробництва синтетичного моторного палива.

Проект передбачає створення промислового комплексу з виробництва синтетичного моторного палива на базі вітчизняної вугільної сировинної бази (кам’яного та бурого вугілля) поетапно у Харківській, Волинській та Львівській областях. За словами Анатолія Акімова, соціально-економічний ефект від реалізації проекту становитиме: збільшення виробництва моторного палива на 2,3 млн. тон, створення 15 тисяч додаткових робочих місць, збереження 8,5 тисяч робочих місць, збільшення надходжень до бюджетів всіх рівнів на 12,2 млрд. грн.

Як зауважив перший заступник генерального директора “Львіввугілля” Олег Акімов, в разі реалізації такого проекту шахти Львівщини мали би можливість наростити видобуток вугілля до 5 млн. т. на рік, що би відродило колишню шахтарську славу підприємства, створило нові умови для соціально-економічного розвитку цілого регіону.

Захід був організований в рамках проекту “Зміцнення місцевої фінансової ініціативи (ЗМФІ-ІІ) впровадження” у частині надання допомоги в реалізації компоненту “Ініціатива прозорості видобувних галузей в Україні”, який фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

Залишити коментар