Головна Верховна Рада може віддати 5% або 10% від суми ренти з газу і нафти на місця

Верховна Рада може віддати 5% або 10% від суми ренти з газу і нафти на місця

з z.lyubomyr

Верховна Рада може віддати 5% або 10% від суми ренти з газу і нафти на місця. Для Івано-Франківської області це означає, що місцеві бюджети області отримають 100 млн. грн. або 200 млн. грн. на рік.
В порядку денному сьогодні стоїть законопроект №3038, яким пропонується 5% ренти від газу і нафти розподілити між місцевими бюджетами так:
1,5% – обласний
1,5% – ОТГ/районний
2% – сільський/селищний
Альтернативним законопроектом №3038-1 пропонується віддати на місця 10% з таким розподілом:
4% – обласний
5% – ОТГ/районний
1% – сільський/селищний
Це та зміна, за яку ми дуже довго боролися!
Сьогодні від видобутку газу й нафти в Івано-Франківській області в державний бюджет надходить більше 2 мільярдів! грн. ренти. В місцевих бюджетах залишається “0”.
Якщо один з законопроектів буде прийнято, то:
– 30 млн. грн. або 70 млн. грн. надійде до обласного бюджету
– приблизно стільки-ж буде поділено між всіма бюджетами районів, де працюють нафтогазові компанії
– такі села як Битків, Пасічна, Спас, Ясеновець, та інші, де ведеться активний видобуток, отримають від 1 до 3 млн. грн. на рік до своїх бюджетів.
Уявіть собі село, де знаходиться 52 нафтових та газових скважини, а бюджет села – 300 тис. грн. на рік, чого не хватає навіть на зарплату голови і секретаря, в селі немає садочка, школа виглядає як шевченківська хата, бездоріжжя і тотальна бідність! При цьому, рента у державний бюджет, яка йде від видобутку на цих скважинах складає порядка 100 млн. грн.
Так можуть жити тільки країні третього світу! А проблема в тому, що оренду за землю компанія не хоче платити, користуючись державними актами (оренда мала б складати близько 2 млн. грн. на рік), рента в місцеві бюджети не йде (могла б бути від 1 до 2 млн. грн. на рік), пайову участь в розвитку села підприємство не бере уникаючи цього і законними і незаконними методами (це ще порядка 1 млн. на рік), вже не говорю про те, що не компенсує екологічні збитки і не платить за користування водою.
І от, село, яке за всіма цивілізованими правилами мало б бути “міліонером”, маючи в бюджет до 5 млн. грн. на рік, залишається “жебраком”.

Ольга Галабала

Залишити коментар