Головна Олександр Домбровський: «Діяльність видобувних галузей в Україні повинна бути прозорою»

Олександр Домбровський: «Діяльність видобувних галузей в Україні повинна бути прозорою»

з z.lyubomyr

6 липня члени Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки рекомендували Верховній Раді України прийняти за основу в першому читанні Проект Закону про розкриття інформації у видобувних галузях (№4840 від 17.06.16).
Даний нормативно-правовий акт був внесений народними депутатами України О.Бєльковою, О.Домбровським, О.Єднаком, О. Рябчином, Н Кацер-Бучковською та І. Рибаком.
Проект Закону України «Про розкриття інформації у видобувних галузях» (далі – Законопроект) розроблено для впровадження в Україні міжнародних стандартів та передових практик розкриття інформації у видобувних галузях відповідно до Ініціативи щодо забезпечення прозорості у видобувних галузях (ІПВГ). ІПВГ – незалежний і добровільно підтримуваний на міжнародному рівні стандарт для забезпечення прозорості у видобувних галузях, який впроваджується у 48 країнах світу, в т. ч. у Казахстані, Норвегії, Великобританії, Німеччині, США та ін.
Законопроект також сприятиме виконанню зобов’язань України за Угодою про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони, та спрямований на імплементацію, в частині підвищення прозорості господарської діяльності у видобувних галузях, Директиви 2013/34/ЄС Європейського Парламенту та Ради від 26 червня 2013 року, Директиви 2013/50/ЄС Європейського парламенту та Ради ЄС від 22 жовтня 2013 року та Директиви 2007/14/ЄС Європейського парламенту та Ради ЄС від 8 березня 2007 року.
headerВ.о. голови Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Олександр Домбровський зазначив:
– Сьогодні питання прозорості у видобувних галузях надзвичайно актуальне. Нам необхідно забезпечити прозорість в управлінні природними ресурсами країни та розкриття державних доходів від видобувного сектора, в першу чергу — для компаній нафтогазового сектору.
Ухвалення даного нормативно-правового акту забезпечить:
– доступ громадськості до об’єктивної інформації щодо платежів видобувних компаній;
– більшу прозорість роботи компаній та державних органів, що отримують платежі;
– створення умов для ефективного використання та управління корисними копалинами.

Залишити коментар