Головна Опубліковано новий проект Закону “Про розкриття інформації у видобувних галузях”

Опубліковано новий проект Закону “Про розкриття інформації у видобувних галузях”

з z.lyubomyr

17 червня було зареєстровано законопроект «Про розкриття інформації у видобувних галузях» (№4840).

Проект закону «Про розкриття інформації у видобувних галузях» готувався з вересня минулого року, пройшов через десятки обговорень і дискусій з політиками, компаніями й громадськістю. Одним із його завдань є сприяння виконанню Україною ІПВГ в нафтогазовій та гірничодобувній промисловості: зокрема, забезпечення належної звітності в 2016 та подальших роках.

 

Основні елементи законопроекту:

– звітність подають всі суб’єкти без виключень. Суб’єктами розкриття інформації є: – суб’єкти господарювання, які здійснюють діяльність у видобувних галузях безпосередньо; – суб’єкт господарювання, який має у своєму підпорядкуванні хоча б одне дочірнє підприємство, яке здійснює свою діяльність у видобувній галузі; – органи влади України.
– Звітуватимуть платники платежів, їх отримувачі та центральні органи виконавчої влад (ЦОВВ);
– Регламентовано формальний статус БГЗО та самого звіту ІПВГ. Відповідно до його положень фактичну роботу із підготовки звітів ІПВГ проводитиме Багатостороння група, яка включає представників центральних органів виконавчої влади, підприємств, які здійснюють діяльність у видобувних галузях, та представників громадських організацій.
– вводиться щорічне звітування щорічно не пізніше 30 листопада та залишається публічно відкритим щонайменше 10 років.
– встановлено штрафи: за невчасність (5 000 неоподатковуваних мінімумів), за недостовірність (10 000), за неусунення попередніх двох (100 000), описано в статті 12 законопроекту.

 

Як прийняття цього документу вплине на роботу галузі і чи допоможе він забезпечити належну звітність України за Ініціативою прозорості у видобувних галузях – все це політики, експерти та представники громадськості обговорили під час круглого столу, присвяченого питанням прозорості роботи сектору.

Захід був організований за сприяння аналітичного центру DiXi Group та Національного секретаріату ІПВГ за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” та компанії Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, яка діє за дорученням Федерального Уряду Німеччини.

Деталі зустрічі за посиланням: UKRАЇНСЬКА ENERGЕТИКА

Зі звітом ІПВГ можна ознайомитися за посиланням: http://eiti.org.ua/2015/12/opublikovano-pershyj-natsionalnyj-zvit-ipvh-ukrajiny/

Проект Закону «Про розкриття  інформації у видобувних галузях» можна знайти тут

Залишити коментар