16 травня 2016 року в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу стартували Міжнародна науково-технічна конференція та виставка «Машини, обладнання і матеріали для нарощування вітчизняного видобутку та диверсифікації постачання нафти і газу» ІІМ – 2016, яка триває з 16 по 20 травня. Майже 150 учасників, 40 підприємств, 5 держав.Поряд з вітчизняними науковцями та фахівцями академічних, науково-дослідних і проектних інститутів, вищих навчальних закладів, машинобудівних підприємств, підприємств нафтогазовидобувної, нафтопереробної галузей, трубопровідного транспорту, зберігання нафти, газу і нафтопродуктів в заходах беруть участь іноземні вчені з Гірничо-металургійної академії ім. С. Сташіца (Польща), Університету нафти і газу м. Плоєшті та Технічного університету Клуж-Напока (Румунія), Азербайджанської державної нафтової академії (Азербайджан),Технічного університету м. Кошіце (Словаччина), Університету Мішкольца (Угорщина). Учасникам конференції провели ознайомчу екскурсію по ІФНТУНГ.
17 травня відбулось відкриття постерної секції та виставки у Виставковому комплексі університету. Опісля розпочалось урочисте відкриття конференції. З привітальним словом виступив ректор ІФНТУНГ, академік НАН України Крижанівський Є. І., зазначивши, що метою заходу є пошук нових ефективних шляхів розвитку нафтогазового машинобудування, розширення зв’язків між вченими різних країн, налагодження тісної співпраці між навчально-науковими закладами та виробничими підприємствами. Його доповідь також розпочала Пленарне засідання.
Із презентацією аналізу звіту ІПВГ за 2013 у регіональному розрізі для Івано-Франківської, Закарпатської та Чернівецької областей, підготовлений експертами ГО «БРІТ», виступив Секретар Асоціації «Енерготранспарентність» Карпаш М.О.. Він представив статистичні дані про надрокористувачів вказаних областей при обговоренні яких стало питання про велику кількість виданих ліцензій для видобутку нафти та газу та малий відсоток із них на яких проводять відповідну діяльність.
Представники видобувних компаній все ще питали, для чого їм готувати звіти та відкривати дані, адже перед державою і так про все звітують та чесно сплачують податки. Так, ми цього і очікуємо проводячи схожі заходи, – щоб у кожної сторони виникали питання та в результаті усі зрозуміли, що прозорість видобувних галузей є взаємовигідною для усіх. Достатньо навести невеликий приклад: Невеличке село з річним бюджетом ~1 млн. грн. На його території видобувна компанія добуває певну кількість сировини та сплачує податок у розмірі 5 млн. грн. у рік. Знаючи про таку суму громада уже зможе сміливо звернутись до влади та вимагати «відшкодувань» зруйнованих доріг, мостів та погіршення стану навколишнього середовища. Прозорість допоможе у вирішені проблем і з соціальною відповідальністю видобувних компаній так і з недосконалістю державної системи. Про все це і не тільки йшлося на зустрічі, загалом, мети заходу було досягнуто.
Захід відбувся за підтримки Агенства США з міжнародного розвитку (USAID) та компанії Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, яка діє за дорученням Федерального Уряду Німеччини.