Головна Питання ІПВГ на Міжнародному семінарі нафтогазових компаній Польщі та України

Питання ІПВГ на Міжнародному семінарі нафтогазових компаній Польщі та України

з z.lyubomyr

7-8 квітня 2016 року на базі Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу – єдиного в Україні вишу нафтогазового профілю, відбувся Міжнародний семінар польських та українських нафтогазових компаній «Взаємна співпраця – шлях до енергетичної незалежності». Захід організований на підтримку ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні. До участі були залучені представники провідних нафтогазових компаній Польщі та України, серед яких: ПАТ «Фірма» «Нафтогазбуд» (м. Львів), Спеціалізована аварійно-рятувальна (газорятувальна) служба «ЛІКВО» ПАТ «Укргазвидобування» (м. Харків), Прат «Нафтогазвидобування» (м. Київ), ТОВ «Геосинтез інженірінг» (м. Полтава), ТОВ «Західнадрасервіс» (м. Львів), ТОВ «УкрСКС» (м. Київ), ТОВ «Карпатигаз» (м. Київ) та «Геофізика Краків АТ» (м. Краків), «Газопроект АТ» (м. Вроцлав), «PGNiG technologie S.A. » (м. Кросно) , «Exalo Drilling», PGNiG SA RSGO (м. Краків).

На відкритті семінару організатори, зокрема директор Інституту нафтогазової інженерії Витязь О. Ю., підкреслювали важливість співпраці обох країн у сфері пошуку шляхів до енергонезалежності та розробці нових технологій та підготовці фахівців для цих технологій. Ректор ІФНТУНГ, академік НАН України Євстахій Крижанівський бачить спільні проблеми у енергозалежності від російського газу Польщі та України та вважає цей семінар «містком до позитивного вирішення окремих питань». Проректор з науково-педагогічної роботи Олег Мандрик представив університет та його потенціал у вирішенні проблем енергетичної залежності, готовність співпрацювати на дослідницькій та освітній ниві на взаємовигідних умовах.

Важливою темою семінару була Ініціатива Прозорості Видобувних Галузей. Експерти, разом із ГО «Бюро розвитку, інновацій та технологій», презентували перший національний звіт ІПВГ України за 2013 рік, який підготували міжнародні експерти аудиторської незалежної компанії, та містить інформацію про основні родовища, власників ліцензій, обсяги видобутку, а також платежі компаній до бюджетів усіх рівнів. Відбулось активне обговорення майбутнього ініціативи ІПВГ. Представники компаній виразили підтримку ініціативі, оскільки для компаній вона дасть більше аргументів у переговорах з органами влади щодо таких питань як видача ліцензій, податковий тиск і регулювання.

 

Завершився семінар підписанням Меморандуму про партнерство та співпрацю між ІФНТУНГ в особі ректора університету Крижанівського Є. І.  та польською стороною, яку представив начальник рятувальної станції гірничо-видобувної галузі у Кракові Іренеуш Вальчак.

Для польських колег відбулась екскурсія університетом. Гості мали змогу оглянути окремі лабораторії, буровий тренажерний зал, університетські музеї.

12961343_861494693976069_6206560260959887165_oDSC_2356 DSC_2366 DSC_2370 DSC_2374 DSC_2386 DSC_2399 DSC_2656

Залишити коментар