В сучасному світі ідея «едутейнмент» та «гейміфікейшн» (навчання через розваги) набирає дедалі більшої популярності. Ця ідея реалізується у різних форматах, які мають на меті не тільки розвагу, а й навчання. Наукові містечка – науково-освітні центри є домінуючим форматом реалізації такої ідеї.
Основний фокус в наукових містечках робиться на молоді – створюється доступне і легке для сприйняття середовище для вивчення матеріалу в межах та поза навчальним курсом у міждисциплінарний та творчий спосіб. Відвідування таких містечок слугує підтримкою основному навчальному процесу та має на меті створити інтерес та ініціативність у відвідувачів, а також створювати умови для побудови інноваційного способу мислення у молоді.
ПЕРЕДУМОВИ
Івано-Франківськ є відомим науковим та освітнім регіональним центром. В місті та області існує велика кількість дошкільних навчальних закладів, шкіл, вищих навчальних закладів різних рівнів акредитації. Проте, науковий потенціал зосереджений саме в Івано-Франківську на базі трьох національних університетів. Сукупність вказаних чинників зумовлюють потребу в побудові науково-освітнього центру «Нова енергія» на базі Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу.
ЗМІСТ ПРОЕКТУ
Пропонований проект Науково містечка має на меті створення усталеного, розважально-навчального місця, де молодь може ознайомитись із наукою та технологіями про енергію в дії. Містечко дасть змогу молоді різного віку (від 5 до 35 років) долучитись до науки через наочне та інтерактивне навчання, а також експерименти. Центральним в проекті буде роль енергії в житті людини на різних рівнях – від побуту через муніципалітети до глобальних процесів людства. Додатково при містечкові буде організовано консультаційний пункт з питань енергоефективності та енергозаощадження. Наукове містечко також стане потужною туристичною атракцією регіонального масштабу.
Базові тематичні сектори:
- Науки про Землю (включно із існуючим Геологічним музеєм ІФНТУНГ, який є Національним надбанням України)
- Вироблення енергії з традиційних джерел (теплова, ядерна, нафтогазовидобувна)
- Альтернативна енергетика (сонце, вітер, тепло Землі тощо)
- Використання енергії (способи та наслідки)
- Енергозаощадження (способи, практичні поради тощо)