Головна ОГОЛОШУЄМО КОНКУРС НА КРАЩУ ПУБЛІКАЦІЮ ПРИСВЯЧЕНУ ПРОБЛЕМІ ПОШИРЕННЯ ІНФОРМАЦІЇ ПРО ЗНАЧЕННЯ ІПВГ ДЛЯ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ

ОГОЛОШУЄМО КОНКУРС НА КРАЩУ ПУБЛІКАЦІЮ ПРИСВЯЧЕНУ ПРОБЛЕМІ ПОШИРЕННЯ ІНФОРМАЦІЇ ПРО ЗНАЧЕННЯ ІПВГ ДЛЯ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ

з z.lyubomyr

Громадська організація «Бюро розвитку, інновацій та технологій» (http://gobrit.org.ua/) за фінансової підтримки USAID в Україні, в рамках проекту  «Зміцнення місцевої фінансової ініціативи (ЗМФІ-II) впровадження» у частині надання допомоги в реалізації компоненту «Ініціатива прозорості видобувних галузей (ІПВГ) в Україні» оголошує конкурс журналістських матеріалів, присвячених проблемі поширення інформації про значення ІПВГ для громадян України (http://eiti.org.ua/).

Метою конкурсу є пошук, збір, аналіз і поширення в друкованих, інтернет виданнях, програмах на телебаченні та радіо інформації про проблеми поширення інформації про значення ІПВГ для громад України та приклади соціальної відповідальності видобувних компаній перед громадами та для громад.

Участь у конкурсі можуть взяти журналісти, громадські активісти, студенти, викладачі.

Початок конкурсу: 10 листопада 2016 р.

УМОВИ КОНКУРСУ

Конкурс проводиться в двох номінаціях «Кращий студентський матеріал, що висвітлює проблему поширення ІПВГ в Україні» (учасники: студенти, студенти у співавторстві з викладачами) та «Кращий журналістський матеріал, що висвітлює проблему поширення ІПВГ в Україні» (штатні та позаштатні працівники ЗМІ, громадські активісти).

Приймаються матеріали різного спрямування: інформаційні повідомлення, репортажі, інтерв’ю, журналістські розслідування. Усі матеріали мають бути присвячені темі впровадження ІПВГ в Україні і висвітлювати проблему соціальної відповідальності видобувних компаній. Матеріали повинні бути опубліковані чи вийти в ефір після дати оголошення даного конкурсу.

До конкурсу не допускаються матеріали, що були опубліковані (вийшли в ефір) до зазначеної дати, матеріали які порушують авторські права чи являються рерайтом (розширеними чи скороченими) версіями попередніх публікацій, чи повідомлень автора, а також ті, що не відображають тематику конкурсу.

Для того, щоб подати роботу на конкурс, потрібно заповнити аплікаційну форму (Додаток 1) та надіслати mail@gobrit.org.ua

 

– для друкованих матеріалів сторінки чи розвороти матеріалів у форматі PDF;

– для Інтернет-публікацій повне посилання на адресу статті в мережі Інтернет та файл-скріншоти веб-сторінки з публікацією;

– для теле- радіоматеріалів гіперпосилання на безкоштовні файлообмінники з вашими матеріалами, посилання на ваші матеріали на сайтах телерадіокомпаній або на YouTube канал.

 

Кількість заявок від автора (групи авторів) не обмежується.

 

ВИМОГИ ДО МАТЕРІАЛІВ

 • Повна відповідність тематиці конкурсу;
 • Відповідальність за достовірність інформації несе автор;
 • Відсутність скритої (чи відвертої) інформації рекламного характеру;
 • Мова матеріалів (теле-, радіопрограм) українська.

Прийом заявок та матеріалів проходить до 31 грудня 2016 р.

Матеріали та заявку на участь у конкурсі просимо надсилати на електронну адресу ГО «БРІТ» mail@gobrit.org.ua. Довідки за телефоном: (0342) 57-23-40

 

НАГОРОДЖЕННЯ

За результатами конкурсу журі визначить кращий матеріали в кожній з двох номінаціях.

Номінація «Кращий студентський матеріал, що висвітлює проблему поширення ІПВГ в Україні»:

4 000 гривень – головна премія

1 000 гривень – заохочувальна премія

 

Номінація «Кращий журналістський матеріал, що висвітлює проблему поширення ІПВГ в Україні» два кращих матеріали будуть нагороджені преміями – по 5 000 гривень.

 

Розмір премії від кількості співавторів не залежить.

 

ПОЛОЖЕННЯ ПРО КОНКУРС

 

публікацій присвячений проблемі поширення інформації про значення ІПВГ для громадян України.

 

1.ПРЕАМБУЛА.

Конкурс проводить Громадська організація «Бюро розвитку, інновацій та технологій» за фінансової підтримки USAID в Україні, в рамках проекту  «Зміцнення місцевої фінансової ініціативи (ЗМФІ-II) впровадження» у частині надання допомоги в реалізації компоненту «Ініціатива прозорості видобувних галузей (ІПВГ) в Україні» оголошує конкурс публікацій (журналістських матеріалів), присвячених проблемі поширення інформації про значення ІПВГ для громадян України.

Метою конкурсу є пошук, збір аналіз та поширення в друкованих та інтернет виданнях, а також програмах на телебаченні та радіо інформації про приклади соціальної відповідальності видобувних компаній.

Головними завданнями Конкурсу є:

 • поширення інформації серед населення регіонів про соціальну відповідальність видобувних компаній;
 • підвищення поінформованості населення про ініціативу прозорості видобувних галузей та її значення для населення регіонів України;
 • стимулювання та відзначення найкращих журналістів (громадських активістів, студентів),
 • донесення об’єктивної та неупередженої інформації громадянам України.

 

 1. УМОВИ УЧАСТІ У КОНКУРСІ ТА ПОДАННЯ МАТЕРІАЛІВ

2.1 Для участі в конкурсі необхідно подати матеріали, що стосуються поширення інформації про значення ІПВГ та приклади соціальної відповідальності видобувних компаній в період з 28 жовтня 2016 року по 31 грудня 2016 року.

2.2 Подані в заявці матеріали повинні бути достовірними, в повній мірі відображати тематику конкурсу, не містити ознак плагіату.

2.3 Матеріали, що подаються на конкурс повинні бути оприлюднені в ЗМІ західного регіону України не раніше терміну оголошення конкурсу..

2.4 За результатами конкурсу поданих заявок, кращі з них будуть нагороджені преміями.

2.5 При розгляді заявок перевагу отримають матеріали, котрі відповідатимуть наступним критеріям:

 1. Матеріали відповідають темі проекту – розвиток ІПВГ в Україні, труднощі з поширенням інформації про ІПВГ, соціальна відповідальність видобувних компаній, тощо.
 2. Матеріали розкривають нову важливу інформацію, що має суспільну значимість.
 3. Матеріали дослідження опубліковані в більш ніж одному ЗМІ.
 4. Матеріал опублікований в ЗМІ викликав дискусію.
 5. Матеріали розслідування підштовхнули видобувні компанії до розгортання проектів соціальної відповідальності в регіонах.

2.6 В оприлюдненому в ЗМІ матеріалі бажано навести посилання на даний конкурс, в рамках якого проводилось дослідження.

2.7. Кількість заявок від автора (групи авторів) не обмежується, проте кожна заявка повинна відображати інформацію про соціальну відповідальність різних компаній.

2.8. У конкурсі забороняється брати участь представникам організаторів, журі конкурсу, а також членам їхніх сімей.

2.9. Участь в конкурсі автоматично означає ознайомлення та повну згоду учасників з цим Положенням.

2.10. Конкурс проводиться в двох номінаціях «Кращий студентський матеріал, що висвітлює проблему поширення ІПВГ в Україні» (учасники: студенти, викладачі) та «Кращий журналістський матеріал, що висвітлює проблему поширення ІПВГ в Україні» (штатні та позаштатні працівники ЗМІ, громадські активісти).

2.11 Для участі в конкурі, потрібно надіслати на електронну адресу оргкомітету:

– заповнену аплікаційну форму;

– електронний варіант публікації / теле- радіоповідомлення, прогарами;

– лист від редактора ЗМІ з підтвердженням дати публікації, або ефіру для телерадіопередач.

2.12 Матеріали та заявку на участь у конкурсі просимо надсилати на електронну адресу ГО «БРІТ» (mail@gobrit.org.ua) до 31.11.2016 р. з поміткою в темі листа «Конкурс на кращий матеріал ІПВГ». Довідки за телефоном: (0342) 57-23-40.

2.13 У разі відсутності повного пакету документів, зазначених у п.2.11 цього Положення чи подання неправдивої (в т.ч. приховування) інформації будь-якого характеру, організатори Конкурсу мають право зняти роботу з розгляду.

2.14 Надіслані на конкурс матеріали, не рецензуються, надані екземпляри не повертаються, листування з авторами не ведеться.

2.15 Організатори конкурсу розглянуть всі надіслані матеріали, але залишають за собою право не включати матеріали до конкурсу, якщо вони надійшли пізніше означеного терміну

 

 1. ЖУРІ ІІ ЕТАПУ КОНКУРСУ

3.1 Журі працює на засадах критеріїв об’єктивності і рівнозначності всіх учасників.

3.2 Журі формується з числа українських експертів проекту, провідних журналістів регіону, що не беруть участі в конкурсі та не є родичами (близькими друзями, колегами по роботі) учасників конкурсу, представників видобувних компаній у кількості не менше п’ятьох осіб.

3.3 Свої роботи на Конкурс члени Журі не мають права подавати.

3.4 До моменту оприлюднення результатів конкурсу, склад Журі не може бути розголошений.

3.5 Журі приймає всі рішення шляхом голосування.

3.6 Ознайомлення з усіма роботами номінації Кожен член Журі проводить особисто, не доручаючи це стороннім особам.

3.7 Оцінювання кожної поданої публікації проводиться на за допомогою спеціальних анкет за 100-бальною шкалою. Анкети підписується членом Журі, що її заповнив.

3.8 Кожен член Журі при голосуванні та прийнятті рішення має один голос. Рішення, ухвалене за результатами голосування Журі, є остаточним і перегляду не підлягає.

3.9 У випадку набрання однакової кількості голосів, остаточне рішення приймає голова журі.

 

 1. КОНФЛІКТ ІНТЕРЕСІВ

4.1. Приховування учасником конкурсу інформації про те, що члени Журі якось пов’язані з виданнями-учасниками конкурсу, є колишніми співробітниками цих видань, працюють з ними в якості консультантів або володіють частками власності призведе до виключення роботи з конкурсу, а результати оцінювання такої роботи не враховуватимуться.

4.2 Контроль за дотриманням принципів та правил конкурсу буде здійснювати Оргкомітет.

4.3 У будь-якому разі члени Журі не можуть оцінювати і голосувати за роботи в конкретній номінації, якщо в цій номінації представлені роботи періодичного видання, яким вони безпосередньо керують або в редакції якого вони постійно працюють.

4.4 Члени Журі повинні самі заявити про можливість конфлікту інтересів. Кожен член Журі має право заявити про необ`єктивність свого колеги.

 

 1. КРИТЕРІЇ ОЦІНКИ РОБІТ

5.1 В конкурсі будуть оцінюватися роботи, які відповідають умовам конкурсу та тематиці.

5.2 Відповідальність про достовірність поданої інформації несе автор.

5.3 Публікації мають містити глибокий аналіз фактів та висновки.

5.4 При оцінюванні робіт будуть враховуватися наступні критерії:

 • рівень авторсько майстерності в поданні проблеми (робота з джерелами інформації, уміння вибудувати сюжет, наявність плану розслідування, наявність висновків, наявність доказів у вигляді документів або інтерв’ю представників компаній, громад, місцевих керівників) – оцінювальний критерій вагою в 50%;
 • гострота і актуальність проблеми, піднятої в розслідуванні (авторській публікації) – оцінювальний критерій вагою в 25%;
 • глибина аналізу проблеми – оцінювальний критерій вагою в 25%.

 

 1. ВИЗНАЧЕННЯ ПЕРЕМОЖЦІВ ІІ ЕТАПУ КОНКУРСУ

За результатами конкурсу кращі матеріали в кожній з двох номінаціях  журі визначить трьох переможців, перше, друге та третє місця, які отримають матеріальні винагороди.

Розмір премії від кількості співавторів не залежить.

 

8.НАГОРОДЖЕННЯ.

Оголошення Переможців конкурсу та вручення винагород відбудеться в другій половині січня 2017 року.

 

 1. ОРГАНІЗАЦІЙНА СТРУКТУРА КОНКУРСУ

Організатором Конкурсу і відповідальним за його проведення є Громадська організація «Бюро розвитку, інновацій та технологій» (надалі ГО «БРІТ»), яка

 • формує Журі конкурсу,
 • організовує оцінювання членами журі надісланих на Конкурс робіт на основі формуляра оцінки, складеного відповідно до умов конкурсу,
 • організовує нагородження переможців Конкурсу.

 

 1. ОПРИЛЮДНЕННЯ УМОВ КОНКУРСУ

Умови конкурсу, оголошення про конкурс, текст Положення про конкурс та адресою для надсилання матеріалів оприлюднюються на сайті ГО «БРІТ» і надсилаються електронною поштою потенційним учасникам Конкурсу – учасникам заходів.

 

ФОРМА ЗАЯВКИ НА КОНКУРС

Залишити коментар